Budowa wymarzonego domu

Budowa domu to chyba największe wyzwanie w pracy pośrednika kredytowego. Oprócz standardowego liczenia zdolności kredytowej dochodzi bardzo wnikliwa analiza inwestycji. Doradca kredytowy zanim przystąpi do szukania ofert musi zbadać wiele rzeczy i zapoznać się z pełną dokumentacją inwestycji. Jest to czasochłonne i niezbędne jednocześnie. Wielu klientów przy decyzji o budowie domu długo się zastanawia czy podejmują słuszną decyzję. Taka decyzja jest często przełomowa w ich życiu i generuje olbrzymią ilość znaków zapytania. Oprócz wyboru działki na której ma stać dom również konieczny jest wybór projektu domu. Dlatego już w trakcie planowania budowy własnego domu należy sprawdzić możliwości finansowania w bankach. Jako doradca kredytowy musze przede wszystkim zweryfikować podstawowe fakty, które mogą wyeliminować możliwość finansowania dla klientów. Przede wszystkim zdolność kredytowa. Może się okazać, że klient posiada zdolność tylko w wybranych bankach, a co za tym idzie trzeba doskonale znać kryteria przyznawalności finansowania budowy w tych instytucjach. Podstawowymi kryteriami są: warunki zabudowy, wielkość działki, powierzchnia budowanego domu, lokalizacja inwestycji oraz szacowany koszt budowy przez klienta. Każdy bank przy podejmowaniu decyzji kredytowych kieruje się własnymi wytycznymi, które jako doświadczony doradca poznałem. Jeżeli masz pytania odnośnie konstruowania kosztorysu budowy bądź chcesz poznać listę niezbędnych dokumentów do budowy domu- skontaktuj się ze mną.

Zanim zaczniesz budować dom sprawdź zdolność kredytową

Zanim wybierzesz projekt budowlany skorzystaj z wizyty u doradcy kredytowego. Pomogę Ci znaleźć odpowiedni dom ze względu na koszt budowy oraz inne kryteria brane pod uwagę przy udzielaniu decyzji kredytowych przez analityka.

Znajdź dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie kredytowe

Jako pośrednik kredytowy pokażę Ci zestawienie ofert banku z całego rynku. Dzięki doświadczeniu pokażę Ci na co zwracać uwagę i gdzie znaleźć dodatkowe oszczędności.
Call Now Button