kredyt na zakup luksusowego apartamentu

Kredyt na zakup luksusowego apartamentu – Czy bank jest w stanie pożyczyć 2 MLN PLN?

Zgłasza się do mnie wielu klientów. Jest wiele osób zainteresowanych zakupem mieszkania czy działki w Warszawie. Natomiast co pewien czas trafiają do mnie klienci potrzebujący pomocy przy zakupie nieruchomości Premium.

Nieruchomości Premium określam ze względu na cenę zakupu. Zaczyna się mniej więcej od jednego miliona złotych, a górnej granicy w Warszawie akurat nie ma.

Każdym przypadkiem zajmujemy się indywidualnie, natomiast przy kredytach powyżej 1 MLN złotych musimy zachować szczególną ostrożność.

Oprócz standardowego liczenia zdolności kredytowej oraz weryfikacji zabezpieczenia musimy wziąć pod uwagę nadmierne ryzyko ekspozycji kredytowej banku dla jednego podmiotu. Rozwijając temat.

Są banki na rynku, które preferują niskie wolumeny kredytów- czyli niskie kwoty udzielanego finansowania. Wiąże się to z rozproszeniem ryzyka dla banku. Dla przykładu Bank wychodzi z założenia, że jest większe ryzyko nie spłacania jednego kredytu na 1 MLN złotych niż 5 kredytów po 200 000 PLN.

Natomiast są również Banki dla wyższego segmentu klientów. Te banki chcą mieć w swoim portfelu kredytowym klientów VIP. W ich polityce biznesowej można nawet znaleźć minimalne kwoty finansowania jakie udziela Bank.

W tej całej sytuacji komplikacją był również fakt, że do kredytu przystępował wyłącznie jeden kredytobiorca.Wysoka kwota kredytu oraz fakt jednego kredytobiorcy mocno komplikował sytuację.

Co zrobiliśmy?

Na samym wstępie skontaktowaliśmy się z poszczególnymi analitykami i przeprowadziliśmy selekcję banków w których kwota kredytu była szansą, a nie przeszkodą w podjęciu pozytywnej decyzji. Drugim naszym zadaniem było przedstawienia klienta w pozytywnym świetle. Czyli przede wszystkim pokazanie, że klient pracuje w dużej firmie i ma stabilny dochód od wielu lat.

Finał

Złożyliśmy aplikację kredytową do trzech banków. Z racji wysokiej kwoty kredytu nadaliśmy wszystkie możliwe priorytety, żeby przyspieszyć podjęcie decyzji. We wszystkich trzech przypadkach decyzję pozytywne, a wynegocjowane warunki lepsze niż spodziewał się klient.