Blog

Urlop Macierzyński, co na to Banki?

W swojej historii chcielibyśmy przedstawić przykłady zrealizowanych przez nas transakcji kredytowych na rynku warszawskim. Przekrój jest szeroki. Dzięki temu w pewien ograniczony sposób postaramy się Państwu przedstawić nasze doświadczenie w branży kredytowej.

Opiszemy przykład klientów zakupujących mieszkanie na Warszawskiej Pradze. Sytuacja nie była dla klientów jednoznaczna od samego początku, ze względu na wątpliwości dotyczące uzyskiwanych dochodów. Klienci zastanawiali się jak banki podejdą do finansowania kiedy w gospodarstwie domowym dwie osoby uzyskują dochód. Źródłami dochodu była jednoosbowa działalność gospodarcza rozliczana w formie ryczałtu podatkowego oraz dochód ze zwolnienia macierzyńskiego.

Jak banki podeszły do liczenia zdolności kredytowej. Oczywiście na samym początku podało pytanie o koszty gospodarstwa domowego oraz wszelkie zobowiązania kredytowe jak raty kredytowe, karty kredytowe, limity w rachunku czy leasingi. Klienci posiadali wyłącznie leasing na maszynę. Z definicji leasing operacyjny nie jest traktowany jako dodatkowe zobowiązanie kredytobiorcy. Z racji, że mieliśmy tu jednak do czynienia z formą opodatkowania ryczałtową, taki koszt obciążał dochód klientów!

Jeżeli zaś chodzi o dochód z tytułu urlopu macierzyńskiego. Będzie przyjęty wyłącznie do dochodu pod warunkiem zatrudnienia na umowie o pracę na czas określony i oświadczeniu, że kredytobiorca nie skorzysta z urlopu wychowawczego.

Sprawa na pierwszy rzut oka wydawała się bardzo skomplikowana. Po rozłożeniu dochodu na czynniki pierwsze i kontakcie z poszczególnymi analitykami finał akcji miał miejsce w Pekao SA. I tak, klienci, którzy zastanawiali się nad swoją zdolnością kredytową kupili dla siebie dwu pokojowe mieszkanie w Warszawie.

Jeżeli zastanawiacie się nad swoją zdolnością kredytową napiszcie do mnie, chętnie przyjrzę się sprawie i wyrażę swoją opinię na temat możliwości finansowania.

Co zrobiliśmy?

Dzięki konkretnym pytaniom, zweryfikowaliśmy wszystkie zobowiązania klientów. Dzięki naszemu doświadczeniu złożyliśmy wnioski to odpowiednich banków. Tym samym pomogliśmy naszymi działaniami w finalizacji transakcji.

  •  Zbierz dokumenty do oceny zdolności
  •  Przygotuj numer księgi wieczystej zakupowanej nieruchomości
  •  Przeprowadź rachunek sumienia i przypomnij sobie o wszystkich kredytach
  •  Zadawaj pytania i poznaj proces kredytowania

Finał Sprawy

Rodzina wynajmująca mieszkanie znalazła dla siebie własny kąt dzięki kredytowi, w którym pośredniczyliśmy.

Adrian Wąsowski to doświadczony specjalista ds. finansów i ubezpieczeń. Od ponad dziesięciu lat pomaga klientom w wyborze najlepszych produktów ubezpieczeniowych oraz w zarządzaniu ich portfelami inwestycyjnymi. Adrian ukończył studia z zakresu finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie zdobywał doświadczenie pracując w renomowanych instytucjach finansowych. W 2015 roku postanowił założyć swoją własną firmę, która skupia się na kompleksowej obsłudze klientów indywidualnych oraz biznesowych w zakresie ubezpieczeń i inwestycji. W pracy z klientami Adrian kładzie szczególny nacisk na doradztwo i edukację. Jego celem jest nie tylko sprzedaż produktów, ale przede wszystkim zapewnienie pełnego zrozumienia przez klientów skomplikowanych zagadnień związanych z finansami i ubezpieczeniami. W wolnym czasie Adrian lubi uprawiać sporty wodne oraz podróżować po świecie. Jest również aktywnym działaczem społecznym i zaangażowany w wiele inicjatyw charytatywnych. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie finansów i ubezpieczeń, skontaktuj się z Adrianem. Z pewnością pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Call Now Button