kredyt hipoteczny z partnerem

Kredyt hipoteczny z partnerem oczywiście jest możliwy. Będąc w małżeństwie jest rzeczą jasną, że dwoje dorosłych ludzi tworzy jedno gospodarstwo domowe i można przyjąć niższe koszty utrzymania, niż dla dwóch osób nie będących małżeństwem. Na szczęście minęły już czasy, w których bank prosił o akt ślubu, żeby zweryfikować pozytywnie dwoje kredytobiorców jako jedno gospodarstwo domowe. W tym momencie związki partnerskie bez względu na formalizację, jeśli oświadczają związek partnerski traktowane są jako jedno gospodarstwo domowe. Co więcej cześć Banków jest otwarta światopoglądowo i nie wyklucza gospodarstw jedno płciowych z procesu uzyskiwania finansowania. W każdym przypadku zawsze dobrze uprzednio skontaktować się z nami, a bezpłatnie sprawdzimy czy lepiej wniosek kredytowy składać samemu, czy z partnerem, oraz doradzimy jaki kredyt hipoteczny dla młodych.

We wniosku podajemy swoje dane osobowe i oświadczamy jakie nas łączą relację z drugim kredytobiorcą i czy tworzymy razem jedno gospodarstwo domowe. W takich przypadkach należy tylko poprawnie wskazać ilość nabywanych udziałów do majątku prywatnego kredytobiorców. Bank nie będzie prosił o dokumenty poświadczające stan cywilny.

Są dwa wyjątki, gdzie bank poprosi o dodatkową dokumentację. Będzie to sytuacja małżeństwa z rozdzielnością majątkową. Wtedy będzie konieczne dostarczenie rozdzielności majątkowej bądź intercyzy. Co ważne, na rynku są banki akceptujące intercyzę bez wymaganego czasu ustanowienia odrębności majątkowej. Druga sytuacja tyczy się rozwodników, bank wtedy może poprosić o wyrok rozwodowy, żeby zweryfikować czy na kredytobiorcy nie ciąży dodatkowy obowiązek alimentacyjny. Ważne, żeby odpowiednio przygotować się do wniosku. Czasami dodatkowa osoba stanowczo poprawia bądź obniża zdolność kredytową. Zła przeszłość kredytowa może również odrzucić możliwość ubiegania się o finansowanie pomimo posiadania zdolności kredytowej. Warto zwrócić się o bezpłatną pomoc do doradcy, który będzie wiedział, jak przedstawić sytuację w banku. Zapraszam na darmową konsultację, w której sprawdzimy jaka konfiguracja umożliwi uzyskania finansowania. Konsultacje ze mną są zawsze darmowe.