zakup domu na dużej działce

Zakup domu na dużej działce – czy może być problemem?

Tym razem chciałbym Państwu opowiedzieć sytuację moich starych klientów zainteresowanych zakupem domu. Dom oddalony od Warszawy o niespełna 15 KM. Urokliwa miejscowość na trasie Mińsk Mazowiecki- Warszawa. Czyli jakby nie patrząc aglomeracja warszawska, czyli teren w którym jesteśmy ekspertami 😉

Klienci mieli marzenie uciec z Warszawy. Z Adamem i Ulą spotkałem się przy okazji wcześniejszej transakcji. Współpracowałem wtedy z zaprzyjaźnionym Biurem obrotu nieruchomości. Ula I Adam trafili do tego biura za sprawą zakupu małego mieszkania na Gocławiu. Po kilku latach rodzina się rozrosła i potrzebowała dla siebie więcej przestrzeni. Z racji pracy w branży IT klienci są mobilni, a ich nieustanna obecność w biurze w Warszawie nie jest codziennie niezbędna. Z tych względów padł pomysł przeprowadzki na wieś i wyrównania balansu życiowego.

Klienci trafili do mnie gdyż sprawa kredytowania się mocno skomplikowała. Skuszeni perspektywą złożenia wniosku przez swojego opiekuna w banku czekali 4 tygodnie na decyzję kredytową. Finał w tym banku był negatywny dla klientów. Co prawda działka na której stał budynek spełniała wymogi kredytowania, natomiast działka przynależna na tej samej Księdze Wieczystej wykluczyła klientów z możliwości starania się o finansowania w banku macieżystym.

Sytuacja nie była prosta. Do wyznaczonego terminu aktu notarialnego było już na prawdę niewiele czasu. Czym bardziej zbliżał się termin aktu, tym sytuacja stawała się coraz bardziej napięta.

Przy pełnej współpracy klientów i przychylności banków udało nam się sprawnie złożyć i przeprocesować wniosek kredytowy. Jako pośrednicy z długim stażem na rynku kredytów hipotecznych jesteśmy w stanie wyselekcjonować banki, w których powierzchnia działki nie stanowiła przeszkody w finansowaniu, a dzięki wiedzy o czasach procesowych potrafimy czasami przyspieszyć wniosek na konkretnych etapach analizy.

Pamiętajcie, że zawsze warto złożyć wnioski do więcej niż jednego banku, nawet jeżeli nie macie wątpliwości co do swojej zdolności to i tak warto asekurować się na wypadek odrzucenie przez Bank przedmiotu zabezpieczenia. Jako pośrednik przeanalizuję za Ciebie stan prawny i zasygnalizuję potencjalne przeszkody na drodze do finalizacji transakcji.

Co zrobiliśmy

Opanowaliśmy pożar znajdując Bank, który szybko udzielił decyzji na preferencyjnych warunkach. Wyselekcjonowaliśmy banki, które zabezpieczą się na nieruchomości.

 

    •  Przygotuj dokumenty związane z celem kredytu

    •  Poproś eksperta o zbadanie treści księgi wieczystej

    •  Zabezpiecz wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie transakcji

    •  Wyselekcjonuj banki kredytujące przed podpisaniem zamiaru nabycia nieruchomości

Finał Sprawy

Uratowaliśmy zadatek klienta doprowadzając do podpisania umowy przeniesienia własności zgodnie z ustalonymi terminami. Dzięki nam klienci znaleźli swój kawałek i wcielają swój balans życiowy.