co trzeba mieć zanim złożymy wniosek o kredyt na budowę domu
NaTwoim.pl » Blog » Co trzeba mieć zanim złożymy wniosek o kredyt na budowę domu?

Co trzeba mieć zanim złożymy wniosek o kredyt na budowę domu?

To pytanie zadaje mi coraz więcej osób.

Zanim udasz się do banku, żeby złożyć wniosek o kredyt, to najpierw musisz znaleźć działkę. W Warszawie może ten wybór nie jest największy, natomiast jest spory potencjał w podwarszawskich miejscowościach. Najlepiej poszukaj działki budowlanej lub rolnej, ale takiej, która jest uwzględniona w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako tereny mieszkaniowe.

 

A co jeśli upatrzona przez Ciebie działka nie spełnia tych warunków?

Wtedy pojawi się problem. Konieczne będzie ustalenie w urzędach, czy możesz postawić na niej dom.

*Jeśli działka nie ma tzw. warunków zabudowy lub nie jest ujęta w MPZP jako działka pod zabudowę mieszkaniową, to lepiej zastanowić się nad inną działką.

Następnie należy zaprojektować dom wraz z kosztorysem, zebrać wszelkie dokumenty (projekt, pozwolenie na budowę, wypis i wyrys działki, dokument potwierdzający prawo własności do działki) i najlepiej dopiero z tym udać się do banku.

A przed wyborem banku, w którym będziesz zaciągać kredyt, najpierw doradź się swojego doradcy finansowego lub skontaktuj się ze mną.

Doradca kredytowy Warszawa - Adrian Wąsowski

Autor: Adrian Wąsowski

Adrian Wąsowski to doświadczony specjalista ds. finansów i ubezpieczeń. Od dwudziestu lat pomaga klientom w wyborze najlepszych produktów kredytowych,  ubezpieczeniowych oraz w zarządzaniu ich portfelami inwestycyjnymi. Adrian ukończył studia z zakresu finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie zdobywał doświadczenie pracując w renomowanych instytucjach finansowych.