NaTwoim.pl – Doradca kredytowy Warszawa

Doradca hipoteczny Warszawa

Jaki kredyt hipoteczny przy zarobkach 3000 netto?

NaTwoim.pl » Blog » Jaki kredyt hipoteczny przy zarobkach 3000 netto?

Zdolność hipoteczną liczymy w oparciu o zarobki. Czym wyższe zarobki tym wyższa zdolność. Dochód może być przyjęty z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie/dzieło czy też działalność gospodarczą. Dodatkowo do liczenia zdolności kredytowej może być brany dochód z tytułu wynajmu nieruchomości. Oczywiście każdy bank ma swoją listę akceptowalnych dochodów i swoją politykę wyznaczania dochodu. Na rynku są jeszcze inne tytuły, z których bank może przyjąć dochód. Warto wtedy zapytać o taki dochód doradcę kredytowego. Przy stosunku pracy brana jest średnia dochodów z danego okresu oraz porównywane jest to do wpływu wynagrodzenia na konto. Zdarza się sytuacja, że wynagrodzenie nie wpływa na konto. Wtedy potrzebna jest odpowiednia dokumentacja z ZUS jednak nie każdy Bank przyjmie taki dochód do analizy. Wtedy trzeba wiedzieć, który bank będzie przychylnie podchodził do takiej sytuacji. Doradca hipoteczny znajdzie taki bank za darmo.

Dochód może być również brany pod uwagę z prowadzonej działalności gospodarczej. Wtedy trzeba obliczyć w oparciu o ostatni rozliczony rok podatkowy oraz wyniki za rok bieżący. Niektóre Banki proszą również o dwa ostatnie lata rozliczone. Oprócz zarobków Bank bierze pod uwagę nasze zobowiązania i liczbę osób na utrzymaniu. Dzieci przy liczeniu zdolności kredytowej są traktowane jako dodatkowy koszt utrzymania przez co zdolność jest odpowiednio niższa. Mówiąc o zobowiązaniach bankowych mamy na myśli zobowiązania ratalne oraz odnawialne typu karta kredytowa czy limit odnawialny. Zakładając, że średni dochód to 3000 PLN to przy dwóch kredytobiorcach suma dochodów to 6000 PLN. Przy zarobkach 6000 PLN netto mamy różną zdolność dla 10% i 20% wkładu własnego. I tak kwota 340 000 PLN jest dostępna dla singla, gdy kwota kredytu dla pary przy tych samych zarobkach i racie kredytu 1000 PLN to już tylko 254 000 PLN. Podane wyliczenia są na 11.08.2022r. Co ciekawe kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą przelicza się jeszcze inaczej i wcale nie jest prościej go dostać.

Wraz ze zmianą współczynnika WIBOR zmienia się również zdolność. Jak widzicie poprawne obliczenie zdolności kredytowej jest bardzo ważne. Należy przede wszystkim przyjąć odpowiedni dochód i uwzględnić wszelkie zobowiązania. Kontaktując się odpowiednio wcześniej z doradcą kredytowym można przygotować się do kredytu i zwiększyć swoje zarobki zwiększając tym samym zdolność. Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym umów się już dzisiaj na bezpłatną spotkanie hipoteczne, na którym poprawnie wyliczysz zdolność i poznasz swoją ratę kredytu. Zadzwoń już dziś i sprawdź swoją ratę na darmowej konsultacji.

Doradca kredytowy Warszawa - Adrian Wąsowski

Autor: Adrian Wąsowski

Adrian Wąsowski to doświadczony specjalista ds. finansów i ubezpieczeń. Od dwudziestu lat pomaga klientom w wyborze najlepszych produktów kredytowych,  ubezpieczeniowych oraz w zarządzaniu ich portfelami inwestycyjnymi. Adrian ukończył studia z zakresu finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie zdobywał doświadczenie pracując w renomowanych instytucjach finansowych.