kredyt hipoteczny na rok czy to jest możliwe

Kredyt na rok, czy to jest możliwe?

Na rynku bankowym mamy około 11 liczących się graczy w udzielaniu kredytu hipotecznego. Każdy Bank ma swoje zalety jak i wady. Każdą sprawę naszych klientów interpretujemy indywidualnie, bo przy każdym przypadku są szczegóły, które kompletnie odmieniają perspektywę. Różnice w postrzeganiu rzeczywistości między klientem a analitykiem przekładają się później na wyliczoną zdolność klienta.

Z polecenia trafiła do nas Pani Ania z warszawskiego Żoliborza.. Okazało się, że jest zainteresowana zakupem nieruchomości u zaprzyjaźnionego Developera. Finansowaliśmy zakup już w tej inwestycji więc wiedzieliśmy z czym mamy do czynienia. Mieliśmy przez to trochę łatwiejszy dostęp do dokumentów oraz ogląd sytuacji. Co ciekawe klienta przyszedł do nas z rekomendacji swojej koleżanki z pracy. Jak widzicie sytuacje bardzo podobne, natomiast było coś co diametralnie odróżniało te dwie sytuacje. Różnica polegała na rozpatrywanym okresie kredytowania. Różnica wynosiła 29 lat co ekstremalnie rzutowało na wybór banku finansującego transakcję.

Pierwsze co zrobiliśmy to policzyliśmy zdolność Pani Ani. Zgodnie z naszymi przewidywaniami raty spłacane przy kwocie kilkuset tysięcy w 12 miesięcy absolutnie wykluczały klientkę z możliwości finansowania na taki okres.Z rozmowy wynikło, że Pani Ania ma już podpisaną umowę sprzedaży nieruchomości, natomiast finalizacja transakcji będzie miała miejsce za 8 miesięcy. Środki ze sprzedaży nieruchomości miały całkowicie pokryć kredyt hipoteczny.

Co zrobiliśmy?

Przede wszystkim wytłumaczyliśmy Pani Ani, że najkorzystniej wybrać Banki którym koszty uruchomienia kredytu będą niskie, a także nie będzie  prowizji rekompensujących za wcześniejszą spłatę kredytu. Co do okresu kredytowania. Wybraliśmy minimalny możliwy do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej.

Wynik

Wytłumaczyliśmy Pani Ani, że podany koszt kredytu jest przy założeniu pełnego okresu kredytowania przyjętego umowie. Spłacając wcześniej kredyt ponosi się wyłącznie koszty za wykorzystany okres kredytowania. Złożyliśmy wnioski do banku gdzie koszty uruchomienia kredytu wynosiły 0 złotych oraz nie było prowizji rekompensacyjnej za wcześniejszą spłatę kredytu. wysokość marży była tu drugorzędna, gdyż zakładana żywotność kredytu była krótsza niż rok.