kredyt hipoteczny przy działalności gospodarczej

Kredyt hipoteczny przy działaności gospodarczej

Dzisiaj opowiem Wam o Panu Karolu kupującym segment w warszawskim Ursusie. Trafił do mnie z polecenia od innego klienta zadowolonego z usług. Czasami sytuacje finansowe opowiadane przez klientów są oczywiste. Zdarzają się również takie gdzie trzeba się trochę zastanowić. Takie lubimy najbardziej, a ta w której znalazł się Pan Karol do takich na pierwszy rzut oka wyglądała.

To był przypadek gdzie Pan Karol klient przychodzi do mnie po radę i widzi we mnie ostatnią deskę ratunku. Pierwsze zdanie z relacjonowanej sytuacji Pana Karola brzmiało tak, że raczej się w jego sytuacji nic nie da zrobić.

Stan faktyczny wyglądał następująco. Pan Karol pracował dla dużego operatora sieci komórkowych, natomiast jak często bywa w tych czasach zatrudnienie przebiegało w formie B2B. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że zatrudnienie na tej formie trwało 6 miesięcy. Banki liczą zdolność kredytową w oparciu o ostatnią złożoną deklarację podatkową. Co byliśmy w stanie zrobić dla klienta?

Co zrobiliśmy?
Z racji, że spotkaliśmy się już w naszej karierze z podobnym przypadkami wiedzieliśmy, że ratunku należy szukać w doświadczeniu klienta. Częstym przypadkiem przy wykonywaniu pracy B2B jest już wcześniejsza współpraca z pracodawcą. Okazało się, że Pan Karol wcześniej pracował u tego pracodawcy na umowę o pracę. Wyselekcjonowaliśmy dwa Banki, które przeprowadzają tego typu transakcje.